Naturel Peyzaj - Malatya

Malatya Çim Havalandırma

Malatya Çim Havalandırma

MALATYA ÇİM HAVALANDIRMA

Çim havalandırma işlemi, daha sağlıklı çimler elde etmek için önem arz eden bir durumdur.

Zamanla çim kökleri, yaya trafiği, yağmur ve ağır kış koşulları nedeni ile kendini saran toprakla sıkışır. Böylece köklere ulaşması gereken oksijen ve besin miktarında azalma olur. Bu da çimlerin sararmasına ve sağlıksız bir görüntü almasına sebep olur. Çimi bu durumdan kurtarmak için yapılan sulama ve gübreleme köklerin sıkışık olmasından dolayı verimli olmayacaktır. Oksijen, su ve çim gübrelerinin çim köklerine ulaşması için çim köklerinin havalandırılması gerekmektedir.

Çim kökleri ne zaman havalandırılır?

Hava şartlarına bağlı olarak, yeterli toprak ısısı olduğu sürece çim kökleri ilkbahar ve sonbaharda yılda iki defa yapılabilir. Malatya’da çim havalandırma uygulamasını çim havalandırma makinesi ile yapmaktayız.

Yapılan çim havalandırma uygulamasından sonra Kök dipleri temizlenir. Toprak altında kalmış ölü çim kökleri yüzeye çıkartılarak temizlenir, sıkışık kökler birbirinden ayrılır. Böylece yapraklar rahatlar. Verilen su ve gübre köklere daha rahat ulaşır, Kökler oksijeni ve güneş ışığını rahatlıkla alır ve böylece çimin sağlıklı gelişimi için şartlar oluşturulmuş olur.

Naturel peyzaj olarak Malatya’da çim havalandırma çalışması, çim gübreleme ve çim bakım çalışması yapmaktayız.

Uygulama videolarımızı naturelpeyzajmalatya instagram adresimizden izleyebilirsiniz.